TRZECH KRÓLI

• autor: podokreg-krosno, 2016-10-04 18:13

Tak, tak .... mamy w naszym podokręgu TRZECH KRÓLI.

Zapytacie jakich? To poczytajcie.

11 września 2016 r. na stadionie w Gubinie ARTUR KRÓL zdobył 6 bramek w jednym meczu w przeciągu 29 minut. (Carina II Gubin - Odra Radnica 6-0). Jest to nie lada wyczyn i bardzo niewielu zawodnikom to się udało. Pierwsze pięć bramek Artur zdobył w 14 minut, a więc o pięć minut gorzej od "Lewego", który w meczu Bayernu z Wolfsburgiem ustrzelił piątkę w 9 minut.

Drugi Król to

TOMASZ SAWICKI, który pobił Króla Artura 2 października 2016 roku na boisku w Rąpicach w meczu ligowym pomiędzy miejscową Odrą, a Fadomem Nowogród Bobrzański. Zdobył .... uwaga!!!!  9 bramek. Jego wyczyn jest iście imponujący. Tomek ustrzelił dziewiątkę w 66 minut, a Fadom wygrał 11-2.

Zdobycie sześciu bramek w meczu jest wyczynem, zdobycie 9 bramek jest czymś fenomenalnym ale tego czego dokonał trzeci KRÓL nie da się opisać.

2 października 2016 roku (troszkę wcześniej niż Tomek Sawicki) zawodnik drużyny młodzików Bobra Bobrowice w wygranym meczu  z  Pogonią  Wężyska 19 - 1 zdobył 13 BRAMEK. Trzeci Król nazywa się MATEUSZ CIEPLICKI, który swoje pięć pierwszych bramek zdobył w 7 minut i niech "Lewy" się chowa. Ktoś powie, że dzieci, że przeciwnik był słaby... itd...itp. jak to Polacy.... Jednak to był oficjalny mecz ligowy, a nawet wśród dzieci i młodzieży wyczyn ten nigdy nie był osiągnięty.

Mateusz jest jednym z trzech zawodników, którzy strzelili 13 bramek w jednym meczu. Pierwszym był Szkot John Petrie zawodnik Arbroath F.C., który w 1985 roku zdobył je w meczu z Bon Accord F.C. wygranym 36-0 (szkocka liga juniorów). Rekord został wyrównany dopiero w roku 2001 kiedy to Australijczyk Archie Thompson - podczas meczu przeciwko Samoa zapakował piłkę trzynastokrotnie do siatki rywala. Kangury wygrały mecz wynikiem 31:0. Warto zaznaczyć, że były to eliminacje Mistrzostw Świata.

Więcej niż 13 bramek zdobył tylko jeden zawodnik, który swój rekord ustanowił w 2014r. Yanick Djouzi Manzizila, zawodnik Kongo United, strzelił 21 goli w meczu z Balrog Botkyrka Sodertaelje, a jego drużyna wygrała to spotkanie 30:0